עיצוב אפליקציות לסמארטפונים

עיצוב אפליקציות לסמארטפונים: כל מה שכדאי לדעת

מישהו יודע כמה סוגי מכשירי טלפון חכם יש בשוק? אף אחד לא יודע, יש כל כך הרבה, בכל כך הרבה גדלים, עם כל כך הרבה שינויים ושכלולים, והדבר העיקרי שמשותף לכולם הוא שרובם נחלקים לשתי מערכת הפעלה – אנדרואיד ו-IOS. איך מבצעים עיצוב אפליקציות לסמארטפונים כשיש כל כך הרבה בלגנים של רזולוציה, מכשירים ושאר ירקות? הנה כמה טיפים שכדאי לכם לדעת

הבעיה המרכזית שמנקרת בראשם של המעצבים היא שיש המון המכשירים והמון רזולוציות בהתאם, במיוחד כשמדובר במכשירים הפועלים במערכת ההפעלה אנדרואיד.  בגדול שיטת העיצוב במכשירי אפל ושיטת העיצוב במכשירי אנדרואיד אינה שונה בהרבה. יש יחידת מידה מסוימת שממנה ניתן להמיר מידות לכל מכשיר, לא משנה מה הרזולוציה שלה. לגוגל יש ממש מדריך לשפת המטריאל – חפשו בגוגל ותמצאו אותו. גם אפל השיקו מדריך אבל הוא פונה יותר לאנשי חוויית המשתמש. עיצוב אפליקציות לסמאטרפונים הוא סיפור לא פשוט, אבל היי, הרבה אנשים מצליחים להסתדר, למרות הכול.

מידה תחת מידה

בכל מקרה שימו לב למינוח המעט שונה: אפל משתמשים ביחידה שנקראת PPI  (pixel per inch)  ולגוגל יש את DPI (dots per inch). הכוונה היא לכמות הפיקסלים שיש על שטח פיזי אחיד, כלומר אינצ' אחד. אם יחידת המידע גדולה יותר אזיי יש יותר פיקסלים על אותו אינץ'. דהיינו, דחיסות רבה יותר. צריך לדעת לעשות את ההפרדה בין רזולוציה שהיא מספר הפיקסלים שיכולים להיות במסך לאורך/לרוחב לבין צפיפות שהיא מספר הפיקסלים הנמצאים תחת אינצ' אחד.

אל תתחילו לעצב לפני שאתם מתאימים את הרזולוציה הנכונה למכשיר. יש אתר נחמד ברשת שנקרא dpi.lv שרושמים בו את רזולוציית המסך ואת הגודל הפיזי ובהתאם לכך יודעים מהו ה-DPI.

איך יודעים האם עיצוב האפליקציה תואם את גודל המכשיר?

אה, זה פשוט מאוד, קחו את העיצוב, תמירו אותו ל-JPEG ונסו לראות איך הוא יושב במכשיר. יש תוכנות שונות שמאפשרות לעשות זאת. תבחרו את זו שהכי נוח לכם לעבוד אתה.

IOS  – החיים שלנו תותים

אם אתם מעצבים למכשירי אפל מלאכתכם הרבה יותר קלה כי יש פחות מכשירים ומעט רזולוציות. יש ברשת שלל ערכות IOS  שניתן להיעזר בהן ולבדוק עליהן איך העיצוב הסופי שלכם נראה במכשירים. שיהיה לכם המון בהצלחה במלאכת עיצוב אפליקציות לסמארטפונים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *