מה זה אפליקציה?

המושג אפליקציה הוא כזה שאנו שומעים רבות בשנים האחרונות, וזאת בעיקר משום שאפליקציות הגיעו אל חיינו ממש לאחר הגעת הטאבלטים, הסמארטפונים ומכשירים ניידים אחרים, תוך שאפליקציות מוצלחות במיוחד הן כאלה שמי שהמציא אותן יכול להפוך לאדם מצליח כמעט בלילה.

אבל מהי אפליקציה? וכיצד בונים אפליקציות? כל התשובות בהמשך:

ראשית כל – מה היא אפליקציה?

אפליקציה היא קוד בינארי שבו קבצי תוכן מסוגים שונים ביניהם: קולות, תמונות, ופונקציות שונות. האפליקציות מיועדת לטלפונים חכמים תוך שהן מותאמות לאייפונים ומערכות אנדרואיד – מה שהופך את האפליקציות לנגישות לכלל האוכלוסייה שמחזיקה טלפונים חכמים.

לאפליקציה פנים שונות והיא יכולה להופיע כנגן מדיה, מפה, משחק, וכל מה שמשפר את איכות החיים כמו אפליקציות המאפשרות כניסה לחשבון הבנק וביצוע פעולות, אפליקציות לאיתור חנייה, ואפילו לאיתור חברים בכל מקום. בשל כך לא חסרים הרעיונות שמפתחים בוני אפליקציות מידי יום, תוך שבכל יום מאות אפליקציות עולות לרשת. .

בניית אפליקציות

בכל הנוגע לבניית אפליקציות חשוב לדעת כי בנייה מסוג זה נעשית בדרך כלל על ידי המומחים. המומחים הם למעשה חברות לבניית אפליקציות שמאפשרות ליוזם הרעיון ליישם את האפליקציה שלום, לתכנן אותה, לעבור את שלבי התכנון, לעצב את האפליקציה, והכל – תוך השקת צילומי המסך של האפליקציה ופיתוח עד לכדי בדיקת חווית משתמש ושיווק האפליקציה.

אחרי שמסיימים את השלבים הראשונים בבניית אפליקציה, מגיעים שלבים אחרונים כמו סקירת חווית משתמש, עיצוב האלמנטים החזותיים, פיתוח טכני של האפליקציה, כתיבת קוד ביצועים, בדיקת איכות ועוד.

בכך ניתן להניע את האפליקציה עד להשקתה. את האפליקציה מפתחים לפלטפורמות השונות, ביניהן: האנדרואיד, IQ ועוד, תוך התאמת האפליקציה למכשירים הניידים של קהל היעד.

האם כדאי לרשום את האפליקציה כפטנט?

מי שיש לו רעיון, אמצאה או יוזמה מקורי – רצוי שירשום את אלה כפטנט. בין ההמצאות שחשוב לרשום, נכללות גם אפליקציות וכדי להגן עליהן ולקבל עליהן סימן מסחרי, ולכן חשוב כן לרשום את האפליקציה שלכם במשרד הפטנטים תוך הגשת פנייה דחופה, וזאת משום שאפליקציות יכולות לקבל רישום פטנט מהר יותר מפטנט רגיל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *