האם קידום אתרים מתאים לתקציבים קטנים

כשבעלי עסקים שונים נכנסים לעולם האינטרנט הם נחשפים ללא מעט שיטות שונות לשווק את עצמם, את העסק ואת האתר שהם בונים לעסק. הרי מדוע לבנות אתר אם לא להשקיע בשיווק ופרסום לטובת הבאת מבקרים לאתר? אותם מבקרים שאמורים להפוך ללקוחות ולשדרג את העסק. אחת השיטות המוכרות ולכן גם הראשונות שאותם בעלי עסקים נחשפים עליהם היא שיטת קידום האתרים.

מהו קידום אתרים?

seo-1210158_1280

קידום אתרים (או בשמו באנגלית Search Engine Optimization) הוא בעצם תהליך שבו האתר שלנו משפר את המיקום שלו במעלה מנועי החיפוש ובראשם גוגל. מרבית הגולשים בארץ ובעולם כיום מחפשים את המידע שהם זקוקים לו בגוגל ולכן אתם רוצים להיות מדורגים גבוה ככל האפשר בתוצאות לביטויי מפתח מסוימים על מנת להביא את אותם מבקרים אליכם לאתר. מבקרים המגיעים מגוגל צמאים למידע ופתרונות ולכן נחשבים לקהל האיכותי ביותר באינטרנט ובעל יחס המרה גבוה ללקוחות ובניית מעורבות עם העסק.

כאשר ישנם פרמטרים רבים המשפיעים על דירוג האתר שלכם במנוע החיפוש יש הצורך בשכירת שירותיה של חברה מקצועית, מוכשרת ומנוסה בתחום, על מנת לבצע את הפעולות הנכונות שיעזרו לאתר שלכם להתקדם במעלה מנוע החיפוש ולא להיפך. כאן עולה הדילמה, האם קידום אתרים מתאים גם לתקציבים קטנים? או שמדובר בשירות השמור לבעלי עסקים גדולים המשקיעים הון עתק בקידום ואין לנו סיכוי לעבור אותם?

האם קידום אתרים יכול לעבוד גם בתקציב קטן?

התשובה היא כן. ראשית – בכל תחום ניתן למצוא ביטויי מפתח בעלי נפח חיפוש סביר פלוס ותחרות נמוכה אשר יכולים להביא כמות מכובדת של כניסות לאתר מדי יום, שבוע וחודש. כאשר מדובר בביטויים מרכזיים קרוב לוודאי שיהיו בעלי נפח חיפוש גבוה יותר אך בעלי תחרות גבוהה יותר. אין זה אומר שאי אפשר להדביק את הקצב ולהתברג בין התוצאות בעמוד הראשון לביטויים אלה, פשוט חשוב להבין שעל אף שזה אפשרי מדובר בתהליך לטווח ארוך ואין תוצאות בין רגע.

תיאום ציפיות מול הלקוח כגורם מרכזי בהסכם הקידום:

אחד הדברים החשובים שכל חברת קידום צריכה לדעת, כמו גם כל לקוח המתכוון לשכור את שירותיה של חברת קידום הוא תיאום הציפיות שבין החברה ללקוח. תיאום ציפיות זה יכול לחסוך אי נעימות רבה בעתיד ולא פחות חשוב – להכין את הלקוח לתקציב שהוא פחות או יותר צריך להשקיע עד שיתחיל לראות תוצאות. קידום אתרים היא טכניקת השיווק הטובה והאיכותית ביותר כיום, אך היא פועלת לטווח הארוך ולקוח שיהיה לו סבלנות יקצור יותר פירות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *