ברקוד

ברקודים

ברקוד

ברקוד הוא קוד מסחרי המכיל אותיות וספרות שמסומנות באמצעות קווים ותפקידו הוא בתחום סימון המוצרים. מבחינים בברקוד חד מימדי שמכיל בין 8 ל20 ספרות ואותיות, ודו מימדי שמכיל, לרוב, עשרות ומאות. את הקודים ניתן לקרוא באמצעות עינית שמותקן בה שבב שמסוגל לתרגם את הקוד לשפת מחשב. מכשיר ממוחשב כמו קופה רושמת ממחושבת יכול לתרגם את הקוד ולהעבירו במהירות לסרט הקופה של הלקוח. ואכן, שימוש העיקרי והיעיל ביותר הוא בסופרמרקטים בחנויות אחרות לממכר ציוד ומוצרים.

יתרונות

לשיטה יש תרומה מכרעת לקיצור זמני המתנה בתור. כל מוצר מזוהה במהירות ואוטומטית והדבר מונע טעויות רישום מביכות בחשבונות. היא משתלבת מאוד עם תוכנות שמסוגלות לחשב מבצעי מחירים והוזלות מוצרים שונים  שעל המדפים ומספקת שפע של אפשרויות שיווק ומכירות. הברקוד יעיל גם לניהול מלאי במחסני המשווק והספק. ניתן לסמן באמצעותו קרטונים ומשטחים שנועדו להעברת כמות רבה של  מוצרים. ניתן לספק וללקוח לעשות שימוש באותן מערכות ברקוד כדי לאפשר זיהוי משותף של מוצרים וכך לייעל עבודתם המשותפת.

שימושים נוספים

ברקודים נועדו גם לסימון ספרים בספריות, ברקודים QR, שהינם מורכבים יותר, נועדו לסימון בפרסומות, בכתבות, בספרים ובעוד מקומות ואפליקציות. הם משמשים להנגשת מידע מהימן בתעשייה, בהייטק, ברפואה, בשירותים אחרים ועוד. קיימות טכנולוגיות ברקוד שונות בתחום: באמצעות קרן לייזר שקוראת את התווים והופכת אותם לספרות ואותיות. באמצעות קרן אדומה המאירה את התווים, מפענחת אותם בעזרת חיישנים, הופכת אותם לתמונה וממירה אותו לתוכן, או באמצעות צילום שמפענח את התמונה והופך אותה לתוכן.

מכשירים שונים

לציבור הלקוחות מסופקים שלל מכשירי ברקודים ומסופונים שמבוססים על הטכנולוגיות השונות. ליד כל קופה רושמת יש מכשיר כזה. יש אקדחים ידניים שאותם מעבירים על המוצרים ויש מכשירים קבועים שדרכם מעבירים את המוצרים. המכשירים הנייחים בקופות מקובלים יותר בשל יעילותם. בכל מקרה, מומלץ לרכוש מערכות ברקוד אצל משווקים אשר מחזיקים ברשותם מערכות מגוונות כאלו, וכן, פריטים ואביזרים נוספים בתחום. יש להם ידע וניסיון רב. הם משווקים מוצרים של חברות בעלות מוניטין שמספקות אחריות מוצר, וכן, תחזוקה ותיקונים למכשירים שמתקלקלים. הצורך במכשירים איכותיים הוא בדרגת חשיבות עליונה.

 

בנוסף מאמר זה יוכל לעניין אותי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *