מערכת לסריקת ברקוד

מערכות סריקת ברקוד הן מערכות מאוד מיוחדות שמצליחות להנפיק ברקודים, הן יכולות לקרוא את הנתונים שלהם ולהעביר אותו למערכת ממוחשבת. מערכות סריקה מסוג זה כוללת בתוכן ברקוד וסורקי ברקוד, כמו כן חיבור למערכת ממוחשבת לדוג' קופה שהיא רושמת, מחשב וגם מדפסת ברקוד.

מערכות ברקוד מורכבות מקוד שהוא דיגיטלי שמורכב מכמה תווים של מספרים או של אותיות שמופיעים בסדרה של קו או של נקודות. הקוד מוטמע על מוצר או ניר או אריזה ומשמש לכל מיני מטרות של תמחור מוצר או של קטלוג של פריטים. חשוב לציין שקיימים שני סוגים בולטים של ברקוד: האחד הוא חד ממדי שכולל בתוכו 20 תווים. והאחר הוא דו ממדי שמכיל כמות גדולה של מאות תווים.

סורק ברקוד

סורק ברקוד הוא פונקציה שהיא ייחודית לקריאה של קוד ברקוד שנמצא במכשיר ממוחשב שמבוסס על כמה שיטות של שירותי סריקה –

  • סורק CCD – הוא מצליח לקרוא את הקודים באמצעות אור אדום שמאיר את כל התווים של הברקוד ומצליח לפענח את התמונה שמתקבלת.
  • סורק לייזר – הסורק קורא את הקודים בעזרת חיישנים שסורקים את הקוד.
  • אימג'ר – זו טכניקה שמצלמת את הברקוד, ומפענחת את התמונה.

מערכת שסורקת ברקודים

מערכת הסריקה מצליחה לקרוא ולנתח נתונים שנשלחו אליה ממכשיר בדיקה של ברקודים. בעזרת המערכת אפשר לסרוק מסמך בעל ברקוד, כמו מחיר או טופס או חוזה חשבונית ועוד. מערכת הסריקה גם מאפשרת צפייה בכל מסמך שהוא סרוק, בהתאם למאפיינים שלו.

כיצד פועלת מערכת סריקה?

מערכת סריקת ברקוד יכולה ליצור הדפסה של מסמכים מסוגים שונים עם ברקוד שמכיל פריטים כגון תאריך, מספר של לקוח ועוד. כשמבצעים משלוח, המסמך המקורי נמסר ללקוח, ולחברה נמסר העתק שחתום על ידי הלקוח. העתק זה נסרק בעזרת מכשיר סריקה שמחובר למערכת ממוחשבת של העסק או החברה. מערכת הסריקה מיד מצליחה לזהות את הברקוד ואת הנתונים ומעבירה אותם למחשב בצורה מסווגת והרמטית. מה שמאפשר נגישות ושחזור פשוט של כל האינפורמציה. כשרוצים למצוא את המסמך לאחר מכן, מספיק יהיה להקליד נתון שמופיע בברקוד עצמו והמסמך מיד יעלה על המערכת הממוחשבת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *